Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpallen fituesit e Lotarisë Amerikane, ja si të kontrolloni nëse jeni fitues

Nga Klodiana 0

Duke filluar nga ora  18:00, të gjithë ata që ka aplikuar Lotarinë Amerikane, mund të kontrollojë nëse janë shpallur fitues ose jo.

Në momentetet e para mund të ketë ngarkesë të rrjetit, prandaj aplikuesit duhet rikontrollojnë nëse janë shpallur fitues në një moment të dytë.

Për të parë nëse jeni përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2021 do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar online Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve në faqen zyrtare të E-DV-së.

Kjo është adresa ku mund të kontrolloni nëse jeni fitues:

https://dvprogram.state.gov/ESC/(S(hqjch0ctwvyoj5z3dnrzavhm))/CheckStatus.aspx

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej