Shorti i Champions League, ja rivali i Tiranës për turin e parë eliminator

0
116

Duke nisur prej orës 12:00, hidhet shorti i turit të parë eliminator të Champions League. Tirana ka mësuar dje 5 kundërshtarët e mundshëm për shortin e turit të parë kualifikues të Champions League.
Bardheblutë do kenë përballë njërën prej: Ludogorets (Bullgari), Maribor (Slloveni), Ferencvaros (Hungari), Cluj (Rumani) dhe Dudelange (Luksemburg).
Të gjitha ekipet e sipërpërmendura janë mjaft të njohura në arenën europiane dhe kanë përvojë të madhe. Kundërshtarë tejet të fortë mund të theksojmë hungarezët e Ferencvaros.