Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkodër/ Zjarri masiv djeg 6 hyrje apartamenti

Nga Ejona 0

Ditën e sotme në lagjen Kiras në Shkodër, një zjarri masiv ka rënë dhe si pasojë ka djegur 6 hyrje apartamenti.
Sipas njoftimit të policisë dëmet kanë qenë vetëm materiale, ndërsa banorët janë evakuuar.
Ndërkohë zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve por ende nuk dihet shkaku se nga ka nisur i gjithë ky zjarr.
Njoftimi i Policisë:
Shkodër/ Informacion Paraprak
Më datë 14.02.2020, rreth orës 15:40, në lagjen “Guerile” ka rënë zjarr në një pallat dy katësh, ku janë djegur 6 hyrje apartmenti.
Si pasojë ka vetëm me dëme materiale.
Vazhdon puna për shuarjen e zjarrit nga sherbimet e Zjarrfikses.
Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë.
Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej