Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkodër, nxirret nga ujrat e liqenit helikopteri EC 145

Nga Ledion Peshtani 0

Kamera regjistruese vihet në dispozicion të Prokurorisë

Nxirret nga Liqeni i Shkodrës helikopterit EC 145, i rrëzuar aty katër ditë më parë. Për operacionin janë përdorur vinça të tonazhit të lartë. Pjesët e nxjerra do transportohen drejt Tiranës me mjete të tonazhit të lartë.

Ekspertet e kompanisë prodhuese Eurocopter si dhe eksperte ushtarake amerikane te specializuar për këtë lloj helikopteri, te thirrur nga Ministria e Mbrojtjes per te asistuar ne zbardhjen e ngjarjes, kane asistuar grupin hetimor te kryesuar nga prokuroria per te nxjerre kamerën regjistruese e cila tashmë është në dispozicion të Prokurorisë, e cila po heton çështjen. Informacione të rëndësishme mbi shkaqet e ndodhjes së aksidentit pritet të nxirren edhe nga kutia e zezë e helikopterit e cila u morn ë administrim nga Prokuroria një ditë më parë. Rënia e helikopterit EC 145 në Liqenin e Shkodrës shkaktoi vdekjen e dy pilotëve dhe plagosjen e një ndihmësi të tyre që ishte në bord.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej