Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkarkohet drejtori aktual i Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu”, qeveria emëron Laert Vasilin

Nga Ejona 0

Është shkarkuar nga detyra drejtori i Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu” në qytetin e Durrësit, Elio Bajramaj.

Mësohet se vendimi për shkarkimin e Bajramajt u mor nga Kryetarja e bashkisë, Valbona Sako.

Ky institucion do të drejtohet tashmë nga Laert Vasili, vendim ky që do të merret nga Këshilli Bashkiak këtë të premte.

Emërimi i Laert Vasilit në postin e drejtorit të Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu” do të paraqitet të premten, më 27 shtator, duke kërkuar nga këshilltarët e Bashkisë miratimin e shkarkimit të Bajramajt nga drejtor i Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej