Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sheshi “Skënderbej” hapet më 10 qershor

Nga Klodiana 0

Bashkia e Tiranës ka njoftuar se sheshi “Skënderbej” do të hapet më datën 10 qershor. Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka bërë të ditur lajmin gjatë një takimi të kryeminsitrit Edi Rama me pensionistë, në parkun e Liqenit.

“Sheshi ka dalë shumë bukur, këtë javë do testojmë shatërvanët, të shikojmë sa mirë funksionojnë. Kemi mbjellë shumë pemë rreth e rrotull, do ketë një pjesë me hije me pemë, një pjesë e kemi bërë vetëm me ullinj, një pjesë e kemi bërë vetëm me pemë frutore, portokalle, limon, fiq. Vend fantastik nëse keni biçikletë, patina, është e pjerrët po të hipësh në majë”, tha Veliaj.

Kryministri Rama vlerësoi realizimin e këtij projekti duke e cilësuar fantastik.

Lidhur me projektet aktuale për mbjelljen e pemëve të Pyllit Orbital, aktivetet e shumta që zhvillohen në parkun e Liqenit dhe shumë projekte të tjera për Tiranën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej