Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sheshi Skënderbej flet çamçe

Nga 27.al 0

Nga Shpëtim Idrizi

Tani në Sheshin Skënderbej…
75 vjet Genocid dhe spastrim Etnik!

Nuk ka komunitet të vogël apo të madh, ka komunitet që mundet nga padrejtësia, harresa, koha, vitet e ky komunitet është i destinuar të pushojë së egzistuari të asimilohet.

Ky nuk është rasti i shqiptarëve të Camërisë që ka 75 vjet që mban të gjallë kujtesën, kulturën, historinë, por që lufton çdo ditë e do të luftojë deri sa të egzistojë bota e shqiptari i fundit i Çamërisë për drejtësi e dinjitet.
Ne nuk harrojmë!
Koha për Çamëri!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej