Sherwood elozhe Brojës: Më pëlqen mënyra sesi luan futboll ky lojtar

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Paraqitjet e sulmuesit shqiptar Armando Broja, kanë treguar se është një lojtar i madh pavarësisht moshës që ka.

Ish-trajneri i Tottenham dhe Aston Villas Tim Sherwood, i ftuar në Sky Sport England ka thurur elozhe për sulmuesin shqiptar i cili shënoi në sfidën e fundit ndaj Southampton duke e çuar në 5 numrin e golave në këtë edicion të Premier League.

“Broja është një lojtar për skuadrën, ai nuk është një futbollist që mendon vetëm për aspketin personal dhe që kërkon të vihet në dukje individualisht pasi ai luan shumë mirë për skuadrën. Ai di si të lëvizë në fushë dhe kur duhet të lëvizë, krijon hapësira për shokët e ekipit. Nëse unë do isha një mesfushor dhe në fakt unë jam një mesfushor unë do doja të shikoja numrin e tij, dhe tia pasoja topin Brojës pasi e di shumë mirë që mbrojtësit nuk do ta kapin dot atë. Armando është shumë i shpejtë me topin në këmbë dhe zotëron aftësi të jashtëzakonshme përpara porte. Unë e dashuroj atë”, deklaroi Sherwood.

Vetëm 20-vjeç dhe Broja tashmë ka hyrë në historinë e Premier Leagues, teksa ka thyer një rekord.

Talenti i kombëtares shqiptare është bërë lojtari më i ri në historinë e Premier Leagues që ka arritur të shënojë në katër sfidat e para që starton si titullarë. Këtë rekord e mbante që nga viti 2014 Diego Kosta.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...