Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Serbia një hap përpara, nga 1 qershori lejon tifozët në stadium

Nga Klodiana 0

Ndryshe nga Gjermania, që u rikthye e para në fushë por pa tifozë, Serbia ka vendosur që në stadium do të jenë të pranishëm edhe tifozët. Duke nisur nga 1 qershori, ku të gjithë aktivitet sportive do të jenë të hapura, qeveria serbe ka lejuar që edhe tifozët të jenë të pranishëm por sigurisht duke respektuar rregullat e distancimit fizik.

Tifozët duhet të qëndrojnë 1 metër në distancë nga njëri tjetri, kusht ky i vendosur nga Komiteti i Ekspertëve si pasoj e emergjencës që ka sjell Covid-19. Në shkallët e stadiumit do të ketë më pak tifozë, por e rëndësishme është që ndeshjet nuk do të zhvillohen më dyer të mbyllura.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej