Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sekuestrohen 144 kg kokainë në Maltë, me destinacion Shqipërinë

Nga Klodiana 0

Një sasi prej 144 kg kokainë janë bllokuar këtë të shtunën, sasi kjo e cila dyshohet se kishte si destinacion Shqipërinë dhe Malin e Zi. Lënda narkotike ishte fshehur në 3 kontejnerë, ndërsa vlera e saj përllogaritet në 15.7 milionë euro.

Mësohet se dy kontejnerët e parë nga Amerika e Jugut po kalonin nëpër Maltë në rrugën e tyre drejt portit të Durrësit në Shqipëri. Ata përmbanin 20 pako kokainë secili, me peshë 48 kg dhe një vlerë monetare prej 5.4 milionë euro. Zyrtarët e Doganave gjetën edhe 80 pako kokainë me peshë 96 kg, me një vlerë prej 10.8 milionë euro me destinacion Malin e Zi.

Gjatë këtij viti janë bllokuar nga autoritetet doganore mbi 750 kg kokainë me vlerë totale 83.9 milionë euro.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej