Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rudina Hajdari e dehur thumb në televizor, Boom nuk e kursen (film)

Nga Ejona 0

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari e ftuar në emisionin Tempora me moderatore Sonila Meço ka folur për dëshirat e saj të hershme për politikën shqiptare.

Por diçka ka bërë përshtypje për ndjekësit e emisionit. Mesa dukej dhe dëgjohej Rudina nuk ishte në gjendjen e saj më të mirë për të artikuluar siç duhet atë që “donte të shprehte”.

Mendohet se ajo ka qenë në efektin e alkooli-it, dhe mirë bën, të justifikojë kështu gjendjen e saj mjerane në artikulim.

“Publiku shqiptarë të më njohi si Rudina që po përpiqet të tregojë veten e saj, pjesë e PD-së, por edhe jashtë saj.

Me bindjet që ajo (Rudina) (heshtje) ka dhe mos i lëkundet këtyre bindjeve. Unë dua të jem e sinqertë dhe ëëë

Kam pak kohë që kam hyrë në politikën shqiptare, dhe e kam pasur dëshirë shumë të madhe dhe kam dashur të jap atë kontriii, kontribjutin tim..”- tha Rudina.

Meço e ka pyetur edhe për ndikimin e të shoqit në daljet e saj politike dhe televizive, ndërsa Rudina nuk ka preferuar të flas, pasi ky nuk ishte thelbi bisedës. Rudina dukej që e kishte humbur fillin, ndoshta nga artikulimi i shpejtë dhe i plotë i gazetares së emisionit.

“Bashkëshorti im është njeri shumë mbështetës por ky nuk është thelbi i bisedës, sepse ne duhet të flasim se kush është roli i gruas në politikë.

Dhee, mendoj se ai e di shumë mirë që në këtë ambient, deri diku maskilist është një betejë shumë e vështirë. Kjo jo vetëm për mua si politikane por edhe për gazetaret në Shqipëri.”-shprehet Hajdari.

Deputeten nuk e kanë kursyer as gazetaret e emisionit investigativ Boom, të cilat e interpretojnë daljen e Rudinës si të dehur thumb në televizor.

Ndiqni materialet filmike:

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej