Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rrahin familjarisht nusen, arrestohen babë e bir. Procedohet dhe vjehrra

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku një e re është dhunuar nga vjehrri, vjehrra dhe bashkëshorti i saj.

Policia ka arrestuar shtetasit G.I., 50 vjeç dhe H.I., 26 vjeç, ( at e bir) banues në Elbasan,  si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasen A.I 46 vjeçe, pasi këta shtetas  në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta 25 vjeçaren.

Njoftimi i policisë: 

Policia parandalon përshkallëzimin e mëtejshme të një konflikti në familje.

Specialistët për hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan,  pas marrjes së njoftimit për një konflikt në familje,  menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë  duke bërë të mundur parandalimin e mëtejshëm të konfliktit.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasit : G.I., 50 vjeç dhe H.I., 26 vjeç, ( at e bir) banues në Elbasan,  si dhe kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasen A.I 46 vjeçe, pasi këta shtetas  në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta 25 vjeçaren (bashkëshorten e shtetasit H.I), e cila ka marrë dëmtime trupore dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale ” Dhuna në familje “.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej