Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo thyen “mallkimin”, supergol nga goditja e dënimit! (film)

Nga 27-shi 0

Juventusi siguroi fitoren e 24-rt në këtë sezon të kampionatit italian duke “çmontuar” lehtësisht Torinon e vendit të 15-ë me rezultatin 4-1. Ronaldo dhe Dibala provuan se janë një dyshe e fortë që mund të “vallëzojnë” shumë mirë së bashku në fushën e lojës.

Argjentiasi dhe portugezi realizon personalisht nga një një gol, ku klasi dhe cilësia nuk munguan. Dibalës iu nevojtën vetëm 180 sekonda për të zhbllokuar takimin me një aksion model duke çarë mbrojtjen rivale.

Më pas, Cristiano Ronaldo mori përsipër aksionin e golit të dytë duke asistuar Kuadradon. De Ligt gaboi në fundin e pjesës së parë duke shkaktuar penallti, e cila u konvertua në gol nga Beloti.

Në pjesën e dytë, Ronaldo mori vëmendjen me supergolin e realizuar nga goditja e dënimit. Që ku është transferuar te Juventus, Ronaldo nuk kishte shënuar direkt nga një goditje dënimi. Për t’i bërë gjërat më keq për Torinon mendoi Xhixhi, i cili ngatërroi portën duke shënuar autogol.

Tashmë Juventusi pret paraqitjen e Lacios ndaj Milanit dhe pret “dhuratë” nga “Djalli” për t’i marrë pikë ekipit të Simone Inzagit.

FT| JUVENTUS-TORINO 4-1
Dybala 3′, Kuadrado 29′, Ronaldo 64′, Xhixhi 87′ (ag)/ Beloti 45’+6 (p)

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej