“Ronaldo do të jetë menaxher i Manchester Unitedit pas 18 muajve”, Sherwood vjen me një parashikim interesant

Duhet të lëçisni

Marrëveshje me mozhorancën? Përgjigjet ‘i prerë’ Alfred Rushaj: Nuk është pazari i pisët

Nënkryetari i PD-së, Alfred Rushaj në emisionin ‘Kjo javë’, u shpreh se kërkesat e opozitës për ndryshimet kushtetuese nuk kanë qëllim realizimin e një...

Aksidentohen me motor, plagosen babë e bijë në Krujë

Me datë 23.10.2021, rreth orës 18:40, në aksin rrugorë Krujë-Fushë Krujë, shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë...

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Legjenda angleze, Tim Sherwood ka parashikuar që Cristiano Ronaldo do të bëhet menaxher i Manchester United në 18 muajt e ardhshëm.

Sherwood ka bërë pohimin e guximshëm se Ronaldo do të jetë gati për të marrë vendin e trajnerit në Old Trafford herët ose vonë.

Ai beson se 36-vjeçari do të hyjë në zejen e trajnerit kur të tërhiqet, me një rast gjatë fitores 2-1 të së dielës ndaj West Ham që e dëshmon këtë.

“Unë mendoj se është në rregull që Ronaldo është në vijën anësore dhe Ole do të duhet ta pranojë atë. Nëse e sjell atë në klubin e tij të futbollit, ju duhet të dini se çfarë po sillni”, ka thënë fillimisht Sherwood për CaughtOffside.

“Ronaldo është një Ronaldo krejtësisht ndryshe nga ai që ishte në Old Trafford herën e parë”.

“Ai e di se si ka nevojë dhe nëse ndihet sikur ka nevojë të qëndrojë pranë menaxherit dhe të japë udhëzime, atëherë ju duhet ta lini atë ta bëjë këtë”.

“Nuk jam i sigurt se ai do ta bënte këtë me Jose Mourinhon, do të ishte shumë ndryshe me të që ai ishte ende në krye, por ju gjithashtu duhet të pyesni Ronaldon pse ai mendon se është e nevojshme të ngrihet dhe të japë disa udhëzime”.

“Ne e kemi parë atë duke e bërë atë në skenën ndërkombëtare, së fundmi në Euro 2020, duke dhënë urdhra. Ai djalë do të jetë një menaxher 100 për qind”.

“Unë do të kisha një bast nëse ai do të ishte menaxher i Manchester United në 18 muaj. Sa herë që Ronaldo të përfundojë lojën unë mendoj se ai do të bëhet menaxher, do të jetë një zgjedhje automatike”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Marrëveshje me mozhorancën? Përgjigjet ‘i prerë’ Alfred Rushaj: Nuk është pazari i pisët

Nënkryetari i PD-së, Alfred Rushaj në emisionin ‘Kjo javë’, u shpreh se kërkesat e opozitës për ndryshimet kushtetuese nuk kanë qëllim realizimin e një...

Aksidentohen me motor, plagosen babë e bijë në Krujë

Me datë 23.10.2021, rreth orës 18:40, në aksin rrugorë Krujë-Fushë Krujë, shtetasi F. M., duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë...

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...