Robin Gosens, ylli i ri i “Euro2020”, tani edhe Angela Merkel krenohet me të

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Pasi mposhti Portugalin e Cristiano Ronaldos, kaq mjaftoi që Robin Gosens të kthehet në yllin e ri të këtij Evropiani. Përpara këtij takimi, Gosens ishte thjeshtë një lojtarë normal, shumë i rëndësishëm për Gaspetinin dhe Atalantën e tij por fama dhe emri i tij i kalojë të gjithë nivel duke u kthyer edhe një objekt diskutimi ndërmjet Mario Draghi dhe Anglea Merkel, të dy bëjnë tifo për përfaqësueset respektive por Gosens i bashkon në një pikë, është një lojtarë shumë i mirë.

Robin ka një histori shumë të bukur nga pas, mbase askush nuk do e mësonte nëse nuk i shënonte një gol Portugalisë dhe të detyronte luzitanët të dërgonin topin dy herë në portën e tyre. Mund të luante edhe për Holandën pasi ka dy nënshtetësi, por në fund një telefonatë e Low bëri diferencën. Dikur ishte i bindur se mund të përfomonte më mirë në fushë me alkool në gjak, por sot është ndryshe pasi arriti të bëhet një futbollist profesionist. Karriera e tij mori një rrjedhë të rëndësishme në verën e 2017 kur u ble nga Atalanta për 1.7 milion euro ndërsa sot vlera e tij në tregun e transferimeve është 35 milion euro.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...