Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I riu nga Kamza tenton të kalojë Ksamil–Korfuz me kamerdare, s’ndodhte që në ’80-ën

Nga Media 0

Fatmirësisht nga Shqipëria nuk nisen më gomone me njerëz drejt vendeve fqinje, por një rast i rrallë është shënuar ditët e fundit në Ksamil.

Ilirjan Korbi nga Kamza ka tentuar të kalojë Kanalin e Korfuzit me një varkë-kamerdare.

Një histori e tillë nuk ishte dëgjuar që nga vitet ’80, kur ka marrë fund kjo mënyrë emigrimi drejt Italisë.

19-vjeçari u kap nga policia në mesin e Kanalit të Korfuzit, ku u shpreh se po largohej nga Shqipëria për shkak të papunësisë dhe varfërisë.

Ai do të procedohet penalisht për kalim të paligjshëm të kufirit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej