Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rita Ora fiton çmimin “Latin American Music Awards 2019”

Nga Klodiana 0

Këngëtarja shqiptare Rita Ora ka rrëmbyer çmimin për videon më të mirë në “Latin American Music Awards 2019” me këngën “R.I.P” në bashkëpunim me Sofia Reyes dhe Anit.

Vajzat e publikuan në mars të këtij viti këngën “R.I.P”, që numëron 134 milionë klikime. Në mbrëmjen e “Latin American Music AWards 2019” ishte vetëm Sofia Reyes, e cila mori çmimin.

Në këtë kategori, Rita Ora mposhti emra të njohur siç janë Maluma, Daddy Yankee, Camila, e të tjerë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej