Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rinovimi i Edi Reja përpara ndeshjeve të nëntorit

Nga Klodiana 0

Pas zhgënjimit të madh me Kristian Panuçin, presidenti i Federatës është bindur se ka bërë zgjedhjen e duhur edhe për të ardhmen.

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se Duka dhe Reja do të takohen për të formalizuar marrëveshjen për rinovimin e trjanerit përpara ndeshjeve të nëntorit, që do të mbyllin edhe eliminatoret e Euro 2020.

Rinovimi përshpejtohet edhe për faktin se ka pak detaje për t’u sheshuar në kontratën e re. E lehtë do të jetë gjetja e gjuhës së përbashkët sa i përket financave, ndërsa kohëzgjatja është e përcaktuar, deri në fund të eliminatoreve të Botërorit 2022.

Rinovimi i Edi Reja duket si zgjidhja më e mirë për Kombëtaren, e cila ka nisur një process rinovimi dhe dora e teknikut italian është e dukshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej