Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rikthime dhe surpriza/ Edi Reja publikon listën e Kombëtares

Nga Ejona 0

FSHF ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet e 14 dhe 17 nëntorit kundër Andorrës dhe Francës. Trajneri Edoardo Reja ka përzgjedhur 26 lojtarë për këtë takim, ndërkohë që ka rikthime dhe risi. Mungesat janë disa, pesë, madje lojtarë të rëndësishëm si kapiteni Mavraj, mesfushori Abrashi dhe dyshja e sulmit, Sadiku-Cikalleshi.

RISITË – Reja ka vendosur të bëjë dy rikthime në listë, teksa Myrto Uzuni dhe Taulant Xhaka kanë lënë listën e pritjes dhe do të jenë nën urdhrat e italianit për ndeshjet me Andorrën dhe Francën. Është konfirmuar edhe Florian Kamberi, i cili mes Shqipërisë, Kosovës dhe Zvicrës ka zgjedhur kuqezinjtë. Emanuele Ndoj, pasi ka lënë dëmtimin e gjatë pas, është rikthyer në kombëtare. Hysaj gjithashtu është në listë, pasi është rikuperuar dhe dje me Napolin ishte titullar. Pa diskutim rikthimi i tij nuk mund të konsiderohet një risi.

SURPRIZA – Lista e pritjes ka ndryshuar dhe emri që spikat është ai i mesfushorit Enis Çokaj. Futbollisti nga Malësia e Madhe po spikat me Lokomotivën e Zagrebit në Kroaci. Edhe një vit më parë i paraqit shumë mirë në Superiore me Laçin dhe së fundmi i ka tërhequr vëmendjen trajnerit Reja, i cili e ka përfshirë në listën e pritjes. Kujtojmë që mesfushori vetëm para një muaji u grumbullua për herë të parë nga Shqipëria U21 dhe luajti titullar ndaj Kosovës.

LISTA E KOMBËTARES PËR NDESHJET NDAJ ANDORRËS DHE FRANCËS
PORTIERË:
Thomas Strakosha (Lazio), Etrit Berisha (SPAL), Alban Hoxha (Partizani)
MBROJTËS:
Elseid Hysaj (Napoli), Berat Djimsiti (Atalanta), Kastriot Dermaku (Parma), Enea Mihaj (PAOK), Ermir Lenjani (Sion), Frederic Veseli (Empoli), Ardian Ismajli (Hajduk Split), Lorenc Trashi (Partizani), Hysen Memolla (KPV)

MESFUSHORË: Taulant Xhaka (Basel), Keidi Bare (Malaga), Klaus Gjasula (Paderborn), Kristi Qose (Ruzomberok) , Odise Roshi (Akhmat Grozny), Ledian Memushaj (Pescara), Lindon Selahi (Tëente), Ylber Ramadani (Velje BK), Emanuele Ndoj (Brescia)
SULMUES:
Bekim Balaj (Sturm Graz), Myrto Uzuni (Lokomotiva Zagreb), Rey Manaj (Albacete), Taulant Seferi (Xamax), Florian Kamberi (Hibernian)

LISTA E PRITJES: Gentian Selmani (Menemenspor), Endri Çekiçi (Olimpija Ljubjana), Ivan Balliu (Almeria), Naser Aliji (Honved), Giacomo Vrioni (Cittadella), Ergys Kaçe (AEL), Armando Broja (Chelsea), Enis Çokaj (Lokomotiva Zagreb)
TË DËMTUAR: Marash Kumbulla (Hellas Verona), Mërgim Mavraj (Greuther Furth), Armando Sadiku (Mallaga), Sokol Cikalleshi (Akhisarspor), Amir Abrashi (Freiburg)

/abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej