Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reportazhet e Fatos Baxhakut

Nga Media 0

“Krejt ndryshe nga të gjithë të tjerët. Kishe një axhendën krejt personale. Ndryshe nga të tjerët, ti kishe laps dhe bllok, kishe aparat fotografik dhe çantë. Kishe sandale dhe çizme. Sa nga Libohova në Mirditë, nga Kurveleshi në Skrapar, nga Sokaku i të Marrëve në Arkivin e Shtetit, nga Vjosa në Drin, nga Korabi në Biblioteken Kombëtare.”

Kështu shkruan Engjëll Serjani, kolegu dhe miku i gazetarit Fatos Baxhaku i cili u nda sot në mënyrë të parakohshme nga jeta, ndërsa sjellë në vëmendje dhe disa momente të punës së tij.

Fotot e mëposhtme të vëna ekskluzivisht në dispozicion nga Engjëll Serjani tregojnë se Fatos Baxhaku ishte dhe do të mbetet një model i pazëvendësueshëm i gazetarisë me reportazhet dhe shkrimet nga çdo cep i Shqipërisë.

68539092_363730964582556_8339120858534510592_n.jpg68629668_371006053813886_5880721787787935744_n.jpg68459723_2399711480300093_2327134918741590016_n.jpg68261962_480288592807756_1220599507608141824_n.jpg68972141_770286133374473_8573916653203488768_n.jpg68385727_462045241242586_7294125242056704000_n.jpg68296394_854056004979330_8089931228297297920_n.jpg

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej