Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rekord dopingu/ Davide Vasta pozitiv për 11 substanca të ndaluara

Nga 27-shi 0

Ky është vërtetë një rekord autentik. Lojtari i Katanias në regbi, Davide Vasta, rezultoi pozitiv në testet antidoping, për përdorimin e 11 substancave të ndaluara. Pikërisht 10 prej këtij kokteili droge provokonte ritjen e gjoksin, ndërsa i njëmbëshjeti ndoshta për të rritur sasinë e qumështit. Ja lista e sustancave të ndaluara të përdoruara nga Vasta, i transferuar në Katania nga Rexhio Kalabria Regbi: Testoseron, boldenon, drostanolon, mesterolon, metandienon, metasteron, metildienolon, stenbolon, klomifen, noretiokolanolon, norandrosteron. Të gjitha këto emra të vështirë, të frikshëm edhe në të shkruar, Davide i ka gëlltitur në të njëjtën kohë, ndërkohë që klubi I Katanias, nëpërmjet një deklarate zyrtare është shprehur i shokuar nga rezultatet e testeve antidoping të Vastës, por edhe të një tjetër Davide pjesë e këtij klubi, Skuderi, i cili rezultoi pozitiv në përdorimin e vetëm dy prej këtyre substancave, duke e dënuar veprimin e lojtarëve të saj.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej