Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reja ndryshon sërish, zbulohet risia e madhe në formacion

Nga Klodiana 0

Edi Reja kërkon fitoren në Moldavi dhe ndryshimet drastike në formacion nuk e bindin për të dalë me tri pikë. Nëse dje në stërvitjen e fundit la të kuptohej se do të kishte të paktën katër lëvizje në formacion, krahasuar me atë ndaj Turqisë, sot italiani është gdhirë me ide të reja.

“Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se në mbrojtje nuk ndryshon asgjë, teksa do të luhet sërish me tre, pikërisht Ismajlin, Dermakun dhe Gjimshitin. Nga krahun e djathtë do të jetë sërish Veseli, me Roshin që do ta nisë nga stoli. Ndryshimi i vetëm është në mesfushë, aty ku Reja ka ulur në stol kapitenin Memushaj për t’i bërë vend Abrashit, ndërsa në krahun e majtë është edhe risia më e madhe. Trajneri nuk ka preferuar Lenjanin, por Lorenc Trashin e Partizanit.

Për majtoshin nga Gramshi kjo do të jetë ndeshja e tij e parë si titullar me fanellën kuqezi. Ndërkohë, edhe sulmi mbetet i njëjtë me dyshen Manaj-Cikalleshi, me Rejën që mendon se është gjetur stabilitet. Trajneri ka falur rastet e humbura në Turqi, duke i dhënë një tjetër shans Manajt, ndërsa kështu ka vepruar edhe me Strakoshën, edhe pse për portën gjithçka mbetet e hapur deri në momentet e fundit.

Italiani është i dyzuar për të rikthyer Berishën titullar apo për të mos demoralizuar Strakoshën, që vjen pas një gabimi. Edhe Marash Kumbulla që mendohej titullar në mbrojtje, do ta nisë nga stoli, por në pjesën e dytë me siguri do të marrë minuta.

Shqipëria

Formacioni i mundshëm:

Strakosha

Ismajli  Dermaku  Gjimshiti

Veseli  Gjasula   Abrashi  Bare   Trashi

Manaj  Cikalleshi

Skema: 3-5-2

/PANORAMASPORT.AL/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej