Receta e brownies nga Juliana Pasha

Lexo edhe

Receta vjen nga këngëtarja Juliana Pasha, e cila përveç dashurisë  për muzikën,  ka pasion edhe gatimin dhe ushqimin.

Përbërësit për brownies:

240 g çokollatë e zezë.

200 g gjalpë

1 lugë gjelle vanilje e lëngshme

1/2 lugë çaji kafe pluhur

4 vezë 200 g sheqer

90 g miell

1/2 lugë çaji sodë buke

1/2 luge çaji kripë

Përgatitja:

Shkrini gjalpin, çokollatën, vaniljen dhe kafen së bashku. Rrihni vezët me sheqerin. Shtoni çokollatën e shkrirë. Shtoi në fund miellin me pak kripë dhe sodë. Piqet ne 1900C për 10 minuta.

Të Lidhura

Para

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *