Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama nis takimin me Kancelaren e Gjermanisë, pamjet e para nga Berlini

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama ka nisur paraditen e sotme takimin me Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel. Vetë kryeministri ka publikuar pamjet e para të takimit me Kancelaren Merkel.

Siç shihet në video, Merkel e pret kryeministrin Rama në ambientet e jashtme të institucionit, ndërsa pas takimit me zyrtarët e tjerë, ata nisin takimin në zyrën e Merkel.

Në fokus të këtij takimi është tërmeti tragjik i 26 nëntorit, që la pasoja katastrofike në Shqipëri, duke marrë 51 jetë njerëzish dhe shkatërruar mijëra ndërtesa.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej