Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama jep lajmin e mirë për fermerët

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 400 milionë lekë shtesë nga buxheti i shtetit do të shkojnë për subvencione për fondet e skemës kombëtare.

Rama thotë se 95% e aplikantëve do të përfitojnë subvencionin, ndërsa 400 veterinerë të rinj do të punësohen në Shërbimin Veterinar.

Postimi i plotë

Lajme të mira për fermerët.

 + 400 milionë lekë shtesë nga buxheti i shtetit subvencione për fermerët që kanë aplikuar për fondet e Skemës Kombëtare. 95% e aplikantëve në https://e-albania.al/ do të marrin subvencionin. Vaksinim falas të bagëtive për sëmundjen e brucelozës. 400 veterinerë të rinj do të punësohen në Shërbimin Veterinar, pjesë e riorganizimit të ri në këtë shërbim të rëndësishëm lidhur me sigurinë ushqimore

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej