Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama e pranon: Na duhen shumë më tepër investime të huaja

Nga Klodiana 0

Pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit mbi investimet në Shqipëri, Kryeministri Edi Rama foli për një tjetër panoramë. Rama tha se modeli ekonomik i bazuar te prodhimi, eksportet dhe turizmi, kanë krijuar bazën për një zhvillim të qëndrueshëm.

Kryeministri e pranoi se në zërin e investimeve të huaja duhet të bëhet më shumë.

“Nga epoka e rritjes së bazuar te boom i ndërtimeve kaotike dhe remitancave, sot kemi hyrë në një epoke të re dhe falë pranisë së kësaj kompanie prestigjioze, çelim siparin e një faze ku të tjera kompani në tregun e automobilave do të shfaqen. Kemi nevojë për shumë më tepër investime të huaja. Kemi nevojë për ndërhyrje domethënëse në sektorët strategjike duke nisur nga turizmi”, shtoi kryeministri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej