Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qytetari nga Durrësi ngre alarmin: Vila gati për t’u shembur, rrezikon jetën e banorëve përreth (foto)

Nga Ejona 0

Një qytetar nga Durrësi ka ngritur alarmin pasi vila në pronësinë e tij është gati e shembur dhe rrezikon jetën e banorëve përreth.

Qytetari bën me dije se vila e cila ndodhet në zonën e Spitallës së Durrësit, është në rrezik shembjeje ndërkohë që rrezikon edhe jetën e banorëve që banojnë pranë tij.

Qytetari ndër të tjera ka theksuar se asnjë ekip ekspertësh apo nga bashkia nuk kanë ardhur për ta parë objektin.

Sipas tij në këtë zonë janë shembur shumë objekte, por ende inxhinierët e bashkisë së Durrësit nuk kanë ardhur të shohin vilën e tij e cila është rrezik për jetën e fqinjëve. Kjo sipas tij është neglizhuar për shkaqe të pikëpamjeve politike, pasi zona e Spitallës njihet si një zonë kryesisht  me elektorat të djathtë në Durrës.

Postimi i plotë:

URGJENTE (SHPERNDAJE)

Pershendetje!

Ju lutem jemi 5 anetar ne familje kemi punuar gjith jeten ne kurbet me gru e kalamaj te gjitha shpenzimet e jetes i kemi hedhur ketu.cdo vit paguajme taksa dhe kemi qene jasht mase te rregullt me shtetin.Tani mbas kesaj fatkeqesie qe na ra kerkojme vetem mos te bejme deme te tjera te fqinjet afer.Kjo shtepi nuk mban me askush nuk ka ardh ta shoh kam bere shume kerkesa por asnje pergjigje nuk kam marre akoma.Per momentin me nevojitet vetem prishja e objektit qe mos te demtoj fqinjet qe kam ngjitur..

JU LUTEM PUBLIKOJENI SEPSE NUK PO GJEJME DOT ZGJIDHJE..FALEMINDERIT!

Vila ndodhet ne Spitalle te Durresit ku ne kete lagje jane prishur shume objekte por te ne nuk kan ardhur as per te pare gjendjen.Nuk e dim por mesa kuptojm arsyeja eshte prej pikpamjes politike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej