Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria gjermane i dhuron 200 mijë euro pajisje Policisë së Shtetit shqiptar

Nga Ejona 0

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Suzan Schutz kanë zhvilluar sot një takim në ambientet e Task Forcës Speciale Qendrore.

Gjatë takimit u theksua edhe njëherë bashkëpunimi mjaft i mirë që ekziston mes dy vendeve në fushën e shkëmbimeve policore.

Qeveria gjermane i dhuroi 200 mijë euro automjete dhe pajisje të sofistikuara Policisë së Shtetit shqiptar, ndërsa protokollin e dhurimit të tyre e nënshkruan në prani të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Këto mjete do të përdoren kryesisht nga Policia Kriminale dhe Task Forca Speciale, e cila është ngritur për të luftuar grupet kriminale në Shqipëri ose jashtë vendit.

Ambasadorja Schutz u shpreh se kjo dhuratë tregon në mënyrë simbolike bashkëpunimin më të mirë mes dy shteteve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej