Qeveria e Maqedonisë, ja emrat e propozuar nga Ali Ahmeti

Duhet të lëçisni

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

BDI cakton 12 përfaqësuesit e saj në pushtetin ekzekutiv

 

Me vendimin e Kryesisë së Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe me kompentencat e tij statutore, kryetari i kësaj partie, Ali Ahmeti, vendosi të propozojë emrat për përfaqësues të BDI-së në pushtetin ekzekutiv. Ata janë:

 1. Festim Halili – Sekretariati për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit
 2. Arbër Ademi – Sekretariati për çështje evropiane
 3. Valdet Xhaferi – Ministria e Drejtësisë
 4. Pishtar Lutfiu – Ministria e Arsimit dhe Shkencës
 5. Driton Kuçi – Ministria e Ekonomisë
 6. Bashkim Ahmeti – Ministria e Mbrojtjes Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor
 7. Shyhrete Elezi – Ministria e Vetqeverisjes Lokale
 8. Arlind Zeqiri – Ministër pa resor — për investime të huaja
 9. Agim Nuhiu – Ministria e Punëve të Brendshme
 10. Faton Pollozhani – Ministria e Transportit dhe Lidhjeve
 11. Gëzim Beadini – Ministria e Financave
 12. Bekim Maksuti – Ministria e Mbrojtjes

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...