Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria bllokon dhjetra biznese të mëdha

Nga Klodiana 0

Ministria e Ekonimisë dhe e Financave prej disa ditësh vijon zbatimin e Planit të Masave kundër Informalitetit dhe Evazionit Fiskal në sektorët e Turizmit, Ndërtimit, Hidrokarbureve, Tregtimit të mallrave me akcizë. Ditën e sotme dhjetëra biznese të mëdha janë bllokuar, ndërsa një numër i konsiderueshëm personash janë vendosur në ndjekje penale.

Sipas të dhënave të publikuara, këto biznese janë debitorë ndaj shtetit dhe dyshohen për moslëshim kuponash tatimorë, evazion fiskal, fshehje të ardhurash etj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej