“Qefliu” i rilindjes, fyen gazetarët

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Nga Dritan Kaba
Lexova disa lajme por askush nga mediat nuk jep emrin e dazetares të ofenduar nga një plak bastard. Për këtë realisht më vjen keq, që asnjë nga mediat online nuk e jep emrin duke e trajtuar kolegen si një send, jo si një zonjë të ofenduar padrejtesisht. Një plehër që në pleqeri paska mësuar ti drejtohet një zonje të re me një fjalor rrugaçeror. Ky ministër i diktaturës, rilindi e u bë kryetar i Akademisë. Kjo është fytyra e vertete e Rilindasve. Kjo është edukata e tyre.
Unë jam me gazetaren dhe e mbështes plotesisht atë.
Dua t’i jap vetëm një këshillë miqësore, mos u mërzit nga fjalët e një rrugaçi plak.
Dhe po prisja ndonjë reagim nga drejtori ose pronari i saj, por deri tani nuk e kam parë. Siç duket, më vjen keq që e them, emri, personaliteti, figura juaj është shumë më pak e vlefshme për drejtuesit tuaj se ky “qejfliu” i Rilindjes.
Nuk e di si e ndjejnë veten ata “akademikët”, që e votuan, apo ndajnë të njejtin mendim për gazetaren njesoj si kryetari i tyre. Nëse i ka ngelur një fije sedër dhe moral duhet të distancohen e te kerkojne shkarkimin e kryetarit te tyre per sjellje te pagenje. Kjo sjellje është e denueshme për një rrugaç, jo me për një kryetra akademie.
Në komentin e parë do gjeni linkun e lajmit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...