Puthja e Borëbardhës dhe votuesit të Rilindjes që iu prishën shtëpitë!

Duhet të lëçisni

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Nga Dritan Kaba

Pas lajmit të fillimit të prishjeve të ndertimeve në proçes legalizimi pa dëmshpërblim, ku njerëzit qahen se janë votues të Rilindjes, nje lajm tjetër po ben xhiron e Botës.

Sipas shoqatave të artistëve në Hollywood, atyre të njohura me emrin “Me Too” dhe shoqatave për mbrojtjen e të drejtave të grave, Borebardha na qënka puthur pa leje nga Princi i Kaltër.

Po sipas tyre puthja e dhenë nga Princi, i cili ktheu në jetë nga gjumi ku ishte venë nga Shtriga Mbretëreshë me anë të mollës, të cilen Borebardha e kafshoi, ishtë puthje pa konsesusin e vetë Borebardhës. Keshtu kjo puthje mund të quhet edhe përdhunim në grup se ishin Shtatë xhuxhet që i kerkuan Princit ta puthtë.

Po sipas kesaj amalgame leftistesh, puthja e Princit mund të ndikoje keq tek të rinjtë dhe fëmijet se i meson ata të puthin njerëzit pa dëshiren e tyre dhe i bën ata ngacmues seksual ose ndryshe me gjuhë të thjeshtë i meson keq. Ndaj shoqatat kanë kerkuar të hiqet pjesa e puthjes se Princit pa deshirën e Borëbardhës.

Po kështu Hollyëood, që jep skena përdhunimesh masive, vrasesish “simpatikë”, shpërndares të medhenj droge që kthehen në heronj apo përdhuenuesish të tjere që filmat e Hollyëood i nxjerrin simpatike dhe të ditur, puthja e Princit eshtë e tmerrshme dhe antiedukative.

Gjithashtu po të njejtët kërkojnë të saktesohet mosha e Borebardhes sepse ajo mund të jetë minorenë dhe akti i puthjes eshtë edhe më shume “skandaloz”. Megjithese ata kanë prodhuar filma ku minorenët jo vetëm bejnë seks dhe marrin droge, por janë edhe vrases gjakftohtë, pjestarë bandash edhe deri tek vrasjet e prinderve të tyre. Por këto filma nuk prishin edukimin e femijeve dhe të rinjve.

Puthja e Borëbardhës eshtë shkatërruese.

Njesoj si votuesit e Rilindjes që qahen pse po u prishen shtëpitë në proçes legalizimi dhe shkuan e votuan atë.

Ndonëse larg si shembuj, por kanë të njëjtin përfundim.

Votuesit e Rilindjes, njesoj si leftistët në Hollywood, “i shqetësontë” luku përendimor i Bashës dhe Opozitës dhe shkuan votuan, sic e pohojnë vetë, bandën e Rilindjes.

Eh sa afer edhe larg janë ndodhitë.

Ngelem në pritje të komunikatës së Evis Kushit që me mbeshtëtjen e Taulant Balles të marrin një vendim në Parlament ku hiqet Borebardha nga çdo tekst mesimor dhe librat me historinë e saj të hiqën nga qarkullimi.

Shpresoj që e gjitha kjo të nisë nga një Letër e Hapur e Ismail Kadaresë, ku ai dënon me forcë puthjen jo konsensuale të Princit.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...