Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pulë e marinuar me kos

Nga Alma Kodra 0

Pulë e marinuar me kos (pa gluten) receta që do t’jua bëjë darkën apo drekën super të shijshme

Copat e pulës ose vetëm kofsha pule i marinojmë gjysëm ore para pjekjes;

Marinimi:
1 /2 luge tharë rigon i thatë
1/ 4 tufë majdanozi të freskët
4 thelpinj hudhër, ose e grirë
1 limon leng
1/ 2 luge kripë
1/8 qepë njome
Vaj ulliri dhe uthull
2/3 e nje filxhani kosi të thjeshtë

Shikoni procesin ne foton me poshte;

b768da8d97c8f03325b1d8badc094dce

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej