Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikohen pamjet/ Ish-deputetja, Dhurata Çupi shoqërohet nga 2 persona të maskuar (foto)

Nga Ejona 0

Pas thyerjes së KZAZ nr.16 nga mbështetës të opozitës, FNSH rrethon Burrelin. Raportohet për disa persona të shoqëruar.

Mes të ndaluarve nga policia ka qenë edhe ish-deputetja e PD-së në Mat, Dhurata Çupi si dhe kryetarja e FRPD-së, Denisa Vata.

Por sipas deklaratës së Policisë ky ishte një lajm i rremë pasi ish-deputetja nuk ishte shoqëruar.

Ish-deputetja e ka përgënjeshtruar këtë deklaratë ku përmes një foto të siguruar nga Faxweb.al, shikohet në një makinë, e shoqëruar nga dy persona të maskuar që mendohet të jenë efektivë të Forcave Speciale.

Burime bëjnë me dije se ish-deputetja Çupi dhe kryetarja e FRPD-së Vata janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje në lidhje me incidentet e dhunshme në KZAZ-në nr 16 në Burrel dhe atë 17 në Klos ku qytetarët hynë me forcë dhe nxorën jashtë materialet zgjedhore dhe u vunë më pas flakën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej