Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse po na vrisni? 

Nga Media 0

Nga Ilir Hoxholli

E kuptoj që shumë hallkave në vendin tonë mund t’iu shmangesh, por doja të dija, ky tregtari që merr miellin e skaduar, ky fermeri që nuk le helme pa futur, ky blegtori, ky e ky prej duarve të cilëve ne u besojmë jetën, që ushqehemi, pse po na vret o vlla, o motër pse po më vret…? Ç’të kam bërë? Po fëmijët e mi ç’të kanë bërë, ne të duam, vijmë tek ti që ti të fitosh, të rrisësh fëmijet e tu, por si të bën zemra e të më vrasësh fëmijët? Si vllai im? Si motra ime?

Ti nuk i ke parë se sa buzëqeshin dhe gëzojnë fëmijët, kur ushqehen me produktet e tua, ata nuk e dinë se ti u ke përgatitur vdekjen. Ata nuk e dinë se ti për pak fitim më shumë nuk pyet për jetën e tyre. E di që mund t’u shpëtosh çdo kontrolli, por ki frikë Zotin, se ai shikon çdo hap tëndin. A mendon se do ta shijosh atë pasuri? Ndaj mos i mallko fëmijët e tu duke helmuar fëmijët e të tjerëve.

Çdo ditë po na merrni njerëzit e afërm, nga kanceri, çdo ditë po dëgjojmë për miq e shokë që po na i largoni prej nesh. Pashë të madhin Zot, tregoni që jeni njerëz e boll na vratë ne dhe fëmijët…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej