Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse “Bild” e hoqi shkrimin për Lul Bashën?

Nga 27.al 0

E djela e gëzoi shumë Taulant Ballën që shpërndante një shkrim të gazetës “Bild” për të ashtëquajturat financime ruse të Lulzim Bashës, për të cilat u mbyll dhe një proces gjyqësor në Shqipëri.

Mediat afër qeverisë i bënë jehonë këtij shkrimi, pikërisht nga gazeta gjermane që publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër.

Por, nuk kaluan shumë orë dhe gazeta “Bild” e hoqi shkrimin nga rrjeti i saj. Nuk ka një shpjegim deri tani për këtë, por zakonisht shkrimet hiqen nga faqet on line, kur ato rezultojnë të rreme.

Tani pritet të hiqet edhe shënimi i Taulant Ballës nga rrjetet sociale, sepse po klikove mbi të del mosgjëja si e dëshmon dhe fotoja e këtij shkrimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej