Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestat kundër rritjes së çmimit të karburantit, një i vdekur

Nga Klodiana 0

Një person u vra sot në qytetin iranian të Sirjan gjatë protestave që shpërthyen për rritjen e çmimit të karburantit me rreth 50%.

Masat e këshillit të lartë ekonomik kanë shkaktuar zemërim në të gjitha vendin dhe vijnë si pasojë e sanksioneve të SHBA të vendosura prej vitit të kaluar.

Një person është vrarë në Sirjan dhe … po hetojmë nëse është vrarë nga forcat e sigurisë që po rivendosin rregullin në qytet,” tha zyrtari lokal Mohammad Mahmoudabadi duke shtuar se disa persona u plagosën kur njerëz të maskuar ishin infiltruar në protestë dhe kishin sulmuar forcat e sigurisë. “Forcat e sigurisë nuk lejohet të qëllojnë ndaj njerëzve … situata tani është e qetë,” tha ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej