Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta kundër ligjit për “Lirinë e Fesë” në Podgoricë, plagosen katër policë

Nga Ejona 0

Protesta të ashpra kanë ndodhur në Podgoricë kundër miratimit të Ligjit për Lirinë e Fesë.

Në disa qytete ekstremistë pro-serbë kanë bllokuar rrugën si dhe kanë patur edhe përplasje me policinë malazeze.

Ndërkohë një grup protestuesish kanë bllokuar me turne zonën afër aeroportit të Podgoricës dhe janë konfliktuar me policinë duke plagosur katër prej tyre.

Policia malazeze bën me dije se zyrtari i sigurisë në Podgoricë, Dalibor Ivkoviç pësoi një lëndim në kokë dhe u dërgua në Qendrën e Urgjencës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej