Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pronari i Spitalit Amerikan publikon foto nga Kina, reagon mjeku i QSUT: Ta kemi bërë gati dhomën në godinën B

Nga 27-shi 0

Pronari i Spitalit Amerikan, Klodian Allajbeu ka vizituar Kinën, edhe pse shteti aziatik është pothuajse i izoluar nga epidemia e koronavirusit.

Allajbeu ka postuar disa foto në rrjete sociale ku shkruan se “Jeta vahzdon”. Ndërsa mjeku i QSUT Tritan Kalo, i ka komentuar Allajbeut, ku i thotë se ia kanë bërë dhomën gati për ta mbajtur të izoluar 14 ditë.

“Gati ta kemi bërë dhomën në Godinën B ku do të mbajmë 14 ditë….E kalofsh sa më qetë….Një informacion i dorës së parë për të mbrojtur idenë se nuk është aq keq sa përflitet”, shkruan Kalo.

E gjitha kjo në formë shakaje, pasi doktori shprehet se udhëtimi i Allajbeut në Kinë është edhe një informacion i saktë që situata në nuk është edhe aq keq sa përflitet.

Udhëtim i guximshëm nga Allajbeu, duke patur parasysh faktin se kur të kthehet do t’i duhet të rrijë 14 ditë nën vigjilencën e mjekëve, sipas rregullave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej