Vrasjet me pagesë/ Prokuroria burg për 13 persona

Duhet të lëçisni

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Grupi i strukturuar kriminal drejtohej nga Admir Tafili, i cili po vuan burgun e përjetshëm i dënuar për krime të rënda

Prokuroria për Krime të Rënda përfundoi hetimet dhe dërgoi për gjykim grupin e drejtuar nga i dënuari me burgim të përjetshëm, Admir Tafili. Në grupin e stukturuar kriminal bëjnë pjesë 13 persona të cilët akuzohen për “krijim të grupit të strukturuar kriminal” dhe “vrasje me paramendim”, për “vrasje”, “vetëgjyqësi”, “sigurim kushtesh për kryerjen e veprës penale”, “armëmbajtje pa leje”.

Nga hetimet ka rezultuar se ky grup udhëhiqej nga shtetasi Admir Tafilaj, i cili drejtonte anëtarët e tjerë nga burgu, ku po vuan dënimin me burgim të përjetshëm për krime të tjera.

Nga hetimet e Prokurorisë për Krime të Rënda rezultoi se grupi i personave merrte porosi dhe ka realizuar vrasje, disa të mbetura në tentativë, në këmbim të shumave të konsiderueshme të parave.

Në bazë të hetimeve, ka rezultruar se të pandehurit Admir Tafilaj, Kristi Pine, Elson Merdani dhe Dritan Peksani, në baashkëpunim, kanë kryer veprën penale të  “Vrasjes me paramendim” të shtetasit Ibrahim Mani, ngjarje e ndodhur në 25.06.2014, në Shkodër.

Po ashtu, të pandehurit Alfred Tafilaj, Kristi Pine, Ardian Ozuni, Alfred Qefalia dhe Klajdi Shermadhi në bashkëpunim midis tyre kanë kryer veprën penale të “Vrasjes me paramendim mbetur në tentativë” të shtetasit Edmond Cakmashi”, ngjarje e ndodhur në dt. 05.11.2013.

Të pandehurit Admir Tafilaj, Kristi Pine, Aleksandër Gora, Elson Merdani kanë konsumuar veprën penale të “Sigurimi i kushteve dhe mjeteve materiale për të kryer vrasje” të shtetasit Leonard Murati. Këta persona kanë planifikuar vrasjen e shtetasit Murataj, por nuk kanë mundur ta kryejnë, pasi është vrarë më parë nga persona të tjerë, për të cilët po vijojnë ende hetimet. Prokuroria ka renditur akuzat për secilin prej pjestarëve të grupit të strukturuar kriminal.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...

Big Basta: Industria e muzikës në Shqipëri pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht mbi atë vend

Këngëtari i njohur shqiptar Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika.  Reperi dhe partnerja e tij, Vesa Luma u larguan nga Shqipëria...

Refuzimi i Merkel për Edi Ramën, fundi i palavdishëm i “mbështetjes ndërkombëtare” ndaj “liderit global”!

Nga Aleksandër Biberaj REFUZIMI I MERKEL PËR EDI RAMËN FUNDI I PALAVDISHËM I "MBËSHTETJES NDËRKOMBËTARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"! MEQËNËSE EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I...

Pjesë e kartelit të drogës, jepet vendimin për një nga të arrestuarit e operacionit “Los Blancos”

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 40 ditor për Gentian Manajn, i arrestuan në kuadër të...