Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Portugalia mposht Holandën dhe shpallet kampione e Ligës së Kombeve (film)

Nga Klodiana 0

Portugalia është fituesja e Ligës së Kombeve. Skuadra e trajnerit Santos mposhti në finale Holandën me rezultatin 1-0, duke u futur kështu në histori, teksa bëhet kombëtarja e parë që fiton këtë trofe.

Supergoli i sulmuesit Guedes, i siguroi fitoren vendasve, të cilët e  dominuan takimin, përballë “tulipanëve”, që nuk ishin në ditën e tyre më të mirë përballjen e sotme.

Vetëm 1 gjuajtje në portë arriti të krijonte Holanda, kundrejt 7 të portugezëve. Pas shënimit të golit, kombëtarja e Kristiano Ronaldos, arriti ta menaxhonte mjaft mirë epërsinë, dukë berë që në “Dragao” të shpërthente festa.

PORTUGALI – HOLANDË  

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej