Plas gallata në rrjet, ja manuali i ri për kryetarët e Bashkisë

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

 

Skandali i publikuar nga Ora News ku shfaqet kryetari i Bashkisë Peshkopi, Shukri Xhelili që i kërkon ndere seksuale që vajze 20-vjeçare për ta futur në punë ka sjell dhe shumë humor në rrjetet sociale.

Ne zgjodhëm dy prej tyre të përgatitura nga gazetari Edmond Harizaj dhe nga aktivisti i shoqërisë civile, Erion Kristo.

Edmond Harizaj:  Manual per kryetaret e bashkise

1) Mos firmosni vendin e punes, pa mbaruar “pune” me pare

2) Mos ikni 4 ore larg per 5 minuta pune

3) Mos tregoni historite e kaluara

4) Mos flisni me percmim per gruan nese s’keni mbaruar “pune”

5) Mos i mbani makinat me xhama te zinj, transparenca mund t’ju shpetoje

6) Sido qe te jete, kontrolloni njehere breket para se te dilni nga shtepia

Erion Kristo:  Përmbledhje me reagime humoristike nga fejsbukianet lidhur me kryetarin brekëgrisur.

 1. Sot në mëngjes dyqanet e të mbathurave kanë pasur një xhiro të paparë. Arsyet nuk dihen.
 2. Brekët e grisme nuk janë reale, po janë një halucinacion i SHQUP-it.
 3. Pordha e madhe gris dhe brekët e reja.
 4. Kanë qenë brekë Geox, autotranspiranti.
 5. I ka pasur brekët me system ajrosjeje.
 6. Sa e lodhshme qenka të jesh Kryetar Bashkie. Të ikën dita duke bërë testime.
 7. Brekët e grisura janë simbol, ndryshe si do ta kuptojë populli që qeverisë po i bie bretku duke punuar.
 8. Vrima po fiton çmime në çdo fushë, që nga letërsia e tani edhe për videon më të mirë.
 9. Prokuroria deklaron se: Punën e saj e ka bërë, ka në dorë si provë brekët me vërë.
 10. Me punu aq fort sa me tu grisë edhe brekët!
 11. Të gjithë e bëjnë, po këtij i ranë brekët me vrimë, dmth shorti.
 12. Ajo vrima te brekët më ngjan me reformën në drejtësi.
 13. A do marrë dieta për punë jashtë Tirane?
 14. “Shukriu” e shkriu edhe këtë akull papunësie.
 15. Mo mir me t’shtyp makina MUTIT se sa me t’Q* Shukriu…..tha një vajzë e ndershme, duke dalë nga pubi, në bllok….!
 16. O i mjeri popull, o pis milet, a nuk jeni në gjendje të kuptoni që Kryetari është njeri i ndershëm dhe nuk ka vjedhur asnjë lek, sepse brekët e grisura e vërtetojnë këtë…
 17. Se bo vaki thotë më njeri që s’ka vende pune…
 18. Një kryebashkiak me brekë të grisura në pozicion hamshori tallava.
 19. Edhe dhi të zgjebosura, edhe bishtin përpjetë!
 20. … ÇAJ SHUKARIE … HIMNI i RILINDJES …!!!
 21. Jo më kot politikani duhet ta njohë elektoratin e vetë. Të njohë se me kë ka të bëjë.
 22. I marrim brekët me vrimë, i fusim tek Sudja! I nxjerrim që andej me dy vrima!
 23. “Punë ka, por nuk ka profesioniste…”
 24. Brekë grisur, por DREJTIMI I DUHUR për…hotel!
 25. Brekëgrisurit kanë pushtuar institucionet.
 26. Ah more Shukri, bëhu shuk tani e struku në ndonjë cep ose var veten në ndonjë qershi!
 27. Edhe Shukriu i Rilindjes në Peshkopi qenka fiks “burrrë”. ! Kush e ka radhën tani të tregojë burrëriinë…?
 28. Rroftë rilindja kuletë-plot e brekë-grisur.
 29. Rrobaqepësi rilindas! Qepim brekë me porosi! Shërbim i shpejtë dhe korrekt! Pranojmë porosi 24 orë në ëëë.latenam.com.
 30. Duhet të ndryshojë batuta pas skandalit: Aman o vëllezër, se nuk duam as ujë, as bukë, as punë, vetëm ju këtej e tutje, të punoni me mend e jo me …!
 31. Dhe ashtu si pa kuptuar vjen çasti kur “mbërthecka” klasifikohet si “lypje me klas” dhe në vendin e parë katapultohet si aristokratike kënga: “Ti nuk di as me ma lyp”.
 32. Ore se më lodhët. Nuk i kishte të grisura brekët ai tipi! I kishte të shpuara! Epo, ka diferencë të madhe.
 33. Kam përshtypjen se brekët e grisura të kryetarit do shpërqëndrojnë vëmendjen dhe interesin për Reformën në drejtësi…
 34. Shukriu s’ka bërë ndonjë gjë kushedi se çfarë, thjeshtë ka zbatuar direktivën e partisë – “punë ka, por duhet profesionistë”.
 35. Fukarallëku ka rënë edhe në radhët e zyrtarëve tanë. Shihni ç’bëhet, kryetar bashkie me të mbathura të grisura.
 36. FUNDJAVES NDRYSHE I LUTEM TU BLEJME BREKE KRYEBASHKIAKEVE ESHTE URGJENTE PLS
 37. Breket e grisura?! Ju jeni fshatare dhe nuk merni vesh nga moda! Armani dhe Versace sapo e kane lancuar kete model… I pari qe i bleu ishte Kryetari i Bashkise Peshkopi!

Kontrabande nga Maqedonia!

 1. “Ambasada e Hollandes”, afron avokat nen moton; Kot nuk e ka pasur vrimen pas brekëve
 2. dhe te mendosh qe “Shukri” ne turqisht do te thote “Falenderim”. a rrofsh ti o Shukri per ket mbremje ndryshe…!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...