Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Plagoset shqiptari në Ekuador, dyshohet për trafik kokaine

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ekuador, ku një qytetar me origjinë shqiptare u qëllua me katër plumba, sipas televizionit vendas Ecuavisa.

Mësohet se dy persona me motor e ndoqën makinën Ford Explorer të të plagosurit kur ata vazhduan ta sulmonin atë nga dritarja e pasagjerëve.

Mediat raportojnë se kanë qënë dhe dy persona të tjerë me origjinë shqiptare bashkë me të plagosurin, të cilët nuk u lënduan, por emrat nuk bëhen të ditur.

Shefi i  Policisë së Ekuadorit Romel Navarrete, tha: “Ne nuk mund të hamendësojmë për përpjekje për vrasje për shkak pune ose grabitje. Ne jemi në proces hetimi.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej