Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pjesëmarrja në Eurovizion/ Deklarata e Jonida Maliqit: RTSH nuk më ka dhënë akoma lekët

Nga Ejona 0

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision 2019, Jonida Maliqi mesa duket ende nuk i marrë lekët nga RTSH.

E ftuar në emisionin “3-shat”, Maliqi është shprehur se në dijeninë e saj kënga fituese paguhet por ende nuk ka marrë një konfirmim.

“Me sa kam informacion po, kënga fituese pagohet, por ende nuk ma kanë konfirmuar. E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës. Nuk i kam marrë ato para”, tha Jonida, ndërsa u pyet nëse shpreson se do t’i marrë.

“Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr”, u përgjigj ajo.

Jonida përfaqësoi këtë vit Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës” e cila kishte një mesazh shumë të veçantë për emigrimin, madje ajo ja arriti të kalojë edhe në natën finale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej