Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pësoi infarkt gjatë stërvitjes, Iker Kasijas kërkon të rikthehet sërish në portë

Nga Ejona 0

Për Iker Kasijas duket se futolli përveç profesionit është edhe pasioni i tij më i madh.

Ndonëse më 1 maj të këtij viti një infarkt miokardi desh i mori jetën gjatë një seance stërvitore, portieri kërkon ti rikthehet sërish futbollit.

Pas infarktit Kasijas u shtrua menjëherë në spital dhe u operua me sukses, duke e kaluar të keqen e madhe.

“A Bola” shkruan se portieri do të provojë në dhjetor të marrë çertifikatën mjekësore, çka nëse realizohet, do t’i hapte dyert e futbollit të luajtur sërish.

Por, që ta marrë këtë duhet që testet mjekësore të dalin pozitive. Portieri prej një muaji po kryen një detyrë drejtuesi, duke qenë ndërmjetës mes klubit, trajnerit dhe lojtarëve, por Kasijas ende nuk ndihet gati të qëndrojë pas një tryeze pune.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej