Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përvetësohet “zemra” e Beratit, ish-kryeministri publikon dokumentat fiktive për të ngritur pallatin (foto)

Nga Ejona 0

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim kësaj here nga qyteti i Beratit.
Sipas qytetarit lulishtja në zemër të qytetit është përvetësuar dhe kjo nëpërmjet një kontrate fiktive.
Sipas tij, i cili publikon edhe dokumente zyrtare, mbi këtë lulishte duan të ndërtojnë një pallat.
“Denoncohet grabitja e lulishtes së qytetit të Beratit”, shkruan ish kryeministri Sali Berisha, teksa fton të lexohet edhe denoncimi i qytetarit.
“Pershendetje! Eshte pervetesuar lulishtia e lagjes “Clirim” ne qytetin e Beratit nepermjet nje kontrate fiktive. Kjo lulishte ne bashkepunim me drejtues institucionesh dhe drejtues te Z.V.R.P.P.- Berat eshte pervetesuar ne prone private, kulmi arrin se personin e kane pajisur dhe me Certifikate pronesie. Bashkia Berat dhe cdo institucion tjeter ka dijeni, por per shkak te mandateve dhe perfitimeve personale heshtin. Asnje nuk po reagon per kete pamje, duan te ndertojne pallat… Ju lutem mos heshtni! Me respekt”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej