Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përplasje mes banorëve dhe punonjësve të IKMT në Orrikum, banorët iu dalin para fadromave (film)

Nga Ejona 0

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vijuar me aksionin e prishjes së disa godinave përgjatë bregdetit në Orrikum ndërkohë ka hasur edhe përplasje me banorët.

Banorët e Radhimës, Orikumit dhe Dukatit kanë dalë në protestë kundër aksionit dhe nuk kanë munguar përplasjet me forcat  policore.

Situata është tensionuar edhe më tej kur banorët i kanë dalë para fadromës duke e qëlluar me gurë, deri në ndërhyrjen e Policisë.

“Largohu se do të të djegim fadromën. Fadromat mos të rikthehem më. Do t’ju vrasim? Ikni që këtu. Për ça vini këtu?! I kemi me lek të ballit jo me drogë e hashash,”-dëgjoheshin teksa thoshin banorët.

Sipas banorëve, disa prej shtëpive të tyre janë shembur dhe asnjë prej përfaqësuesve të Bashkisë nuk i ka takuar për t’i prezantuar planin apo edhe për të folur në lidhje me dëmshpërblimet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej