Përplasja e Blushit me militantët socialist në Elbasan

Duhet të lëçisni

Katër raste të reja me Covid-19 në Vlorë, një prej tyre punonjës në Universitet

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Vlorë. Raportohet se një prej tyre është staf në Universitetin Ismail Qemali. Ndërsa...

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendamentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Oranews

Një incident është shënuar në selinë e PS-së në Elbasan paraditen e sotme kur po mbaheshin votimet për delegatët e Kongresit.

Një socialist i indinjuar i drejtohet deputetit Ben Blushi se nuk kishte mbajtur premtimin që i kishte thënë për t’i gjetur një vend pune.

Blushi teksa përpiqet ta qetësojë i thotë se nuk ishte ai që e kishte lënë pa punë dhe se kjo ishte arsyeja që po ankohej,pasi janë të shumtë socialistët pa punë, raporton Oranews.

Socialisti:Më premtoi punë por më la rrugëve

 Ben Blushi: Qetësohu

Socialisti: Çfarë të qetësohem, ti fik telefonin.

Ben Blushi I jep dorën: Qetësohu me mua e ke apo me atë,( për Taulant Ballën)

Socialisti:  Me ty e kam.  Më the do më fusësh në punë

Ben Blushi I jep dorën

Socialisti: Pse ta jap dorën, kot!

Ben Blushi: Po pse të mos ma japësh dorën, çfarë pret nga unë?

Socialisti: Jam vetë I 8-të pa bukë.

Ben Blushi: Po unë s’të kam lënë pa bukë

Socialisti: Ti më ke lënë, se ike. Kur erdhe më Elbasan më the jam i pari, ku e ke punën?

Ben Blushi: Për këtë punë po ankohem se jeni të gjithë të papunë.

Socialisti: Na gjej punën.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Katër raste të reja me Covid-19 në Vlorë, një prej tyre punonjës në Universitet

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Vlorë. Raportohet se një prej tyre është staf në Universitetin Ismail Qemali. Ndërsa...

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendamentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Atentati ndaj Preng Gjinit, familja Reçi mohon akuzat!

Atentati ndaj Preng Gjinit të martën mbrëma është referuar në prokurori për veprat penale tentativë vrasje për motive gjakmarrje dhe shkatërrim prone me eksploziv. Mësohet...