Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përgjimi i shtatë/ Arben Keshi flet me Drini Gjecin: Jua kam q* robt, merri mësuesit një nga një në telefon (film)

Nga 27.al 0

Gazeta më e madhe europiane “Bild” ka publikuar përgjime të tjera në lidhje me blerjen e votave për zgjedhjet e vitit 2017.

Në përgjimin e 7 është dialogu mes Arben Keshit, drejtor në Ministrinë e Brendshme dhe drejtori të Arsimit në Dibër, Drini Gjeci.

“Vallahi merri në telefon një nga një. Ore gra e burra çfarë të jenë. Do t’ja kujtoni një më një të gjithë mësuesve sipas ,listës i keni pru aty, nëse ditën e hënë duan të jenë në punë. Se nuk duan në p+++ të sëmës do t’i çoj se jua kam q+ robt!” – shprehet Keshi gjatë bisedës.

Përgjimi 7

Drejtori në Ministrinë e Brendshme Arben Keshi telefonon drejtorin e Arsimit në Dibër Drini Gjeci.

Keshi: O Drin!

Gjeci: Hë mos si je? A je mirë?

Keshi: Mirë, si shkove ti?Me shëndet, a je lodh?

Gjeci: Nga pak, si ja çon ti?

Keshi: Mirë, mirë. Si është puna?

Gjeci: Mirë.

Keshi: Është mirë puna?

Gjeci: Mirë duket.

Keshi: Ka lëvizje andej?

Gjeci: Jo.

Keshi: Nuk ka shumë ë, mirë.

Gjeci: Jo.Çfarë ke bërë ti?

Keshi: Hiç, lëvizje e madhe këtej.Ty ec jena.

Gjeci: A thua të kanë dëgjuar ata drejtorët?

Keshi: Vallahi merri në telefon një nga një. Ditën e hënë keni shkuar për lesh, merri të gjithë. Të gjithë drejtorët në telefon, të marrin një nga një dhe të raportojnë. Po flejnë gjumë, përveç se me Gëzimin dhe Arjanin, me asnjanin nuk kam fol.

Gjeci: Çfarë ti marr në telefon, Haxhiqimes nuk kam çfarë i them, gra janë ato.

Keshi: Ore gra e burra çfarë të jenë. Do t’ja kujtoni një më një të gjithë mësuesve sipas listës i keni pru aty nëse ditën e hënë duan të jenë në punë. Se nuk duan në p+++ të sëmës do t’i çoj se jua kam q+ robt!

Gjeci: Ja ti marr Drini në telefon tani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej