Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përgjimet/ Deputeti i PS-së, Ilir Ndraxhi: Nuk e njoh fare Astrit Avdylajn

Nga Ejona 0

Deputeti i PS-së, Ilir Ndraxhi është përgjigjur shkurt në lidhje me përgjimet e “Bild” duke u shprehur se nuk është në dijeni të këtyre fakteve të zbuluara.

Deputeti i PS-së tha se nuk e njeh fare Astrit Avdylaj. “Nuk e njoh dhe më vjen keq të flasim për një njeri që nuk e njoh. Këto nuk janë biseda që bëhen kështu“, tha deputeti i i PS-së i qarkut të Durrësit, Ilir Ndraxhi.

Për FaxNews ai mohoi të ketë kontaktuar për këtë çështje sot me vëllain e tij, Arjan Ndraxhi i cili ka komunikuar personalisht me Astrit Avdylajn sipas përgjimeve të dosjes 339/1.

Në këto regjistrime Avdylaj i dha lajmin se pas ndërhyrjeve te Rama, me anë të Vangjush Dakos e listoi asokohe kandidatin Ndraxhi të 10 ose 11-in në listën për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Sipas përgjimit të tretë që Bild publikoi në orët e paradites së sotme dëgjohet Astrit Avdylaj kreu i bandës kriminale së Avdulajve në Durrës e Shijak duke biseduar më Arjan Ndraxhin ku i tregon se i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama nëpërmjet Vangjush Dakos kandidimin e vëllait të tij, Ilir Ndraxhin, aktualisht deputet i PS-së në Kuvendin e Shqipërisë. Bëhet fjalë pë fushatën për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Avdylaj i thotë se ka marrë një telefonatë ‘nga lart’ duke ia siguruar kandidimin e Ilir Ndraxhit për deputet dhe ‘i betohet’ se do ta surprizojë ‘të gjatin’ me 10 me 0.

Astrit Avdylaj: Si je Arjan çfarë bëhet.

Vëllai i Ilir Ndraxhit (deputet i PS-së), Arjan Ndraxhi: Mirë mirë me çunin

Avdylaj: Të mora për qejf a e kanë thirr a noj gjë, vëllain?

Vëllai i Ilir Ndraxhit (deputet i PS-së), Arjan Ndraxhi: Jo mor burrë, ai tha që do takohej me ty, ti nuk ishe dje. Ishte dhe ndeshja e Juves nuk e di. Ai tha Juli ka folur, do takohen nesër.
Mori në darkë dhe tha se do takohet me Ridin, Julin dhe Astritin

Astrit Avdylaj: Ok

Vëllai i Ilir Ndraxhit (deputet i PS-së), Arjan Ndraxhi: Do u takonte dhe me atë, me Gjushin në fakt do të takohej te puna.

Avdylaj: Ok, ok, unë jam duke prit, nesër pasnesër ai (Vangjush Dako) më tha që është e bome. me një fjalë e kena n’xhep, a e kupton vëllain tat

Jemi duke opritur, ai mtha me 25, ishte eltoni (Elton Arbana) ishte aty e vuni të 10 a 11. Unë jam
duke punu të lagjia ime, jam tu taku çdo njeri. Nuk kam dalë në pazar. Do ti japim një 10 me zero (Edi Ramës) atij të ‘gjatit’ që të habitet dhe vetë.

Vëllai i deputetit Ndraxhi: Bëji një telefon Julit, ikni e folni takohuni te puna.

Avdylaj: Mirë pra o rob zoti

Vëllai i deputetit Ndraxhi: A e ke numrin e julit

Avdylaj: Po po e kam

Vëllai i deputetit Ndraxhi: Faleminderit

Avdylaj: Ca flet mor

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej